Jumpmenu Module


 

Aktualności

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM  (22-26 LUTY 2021 ROKU)

 

W dniach od 22 do 26 lutego 2021 roku w ramach zorganizowanego „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w Prokuraturze Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju przy ul. Krakowskiej 38, będą pełnione dyżury przez prokuratorów, którzy będą udzielać pomocy i porady prawnej zgłaszającym się osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

 

Dyżury te będą pełnione w dniach od 22 do 26 lutego 2021 roku w godzinach od 9.00 d0 13.00.

Konsultacje Społeczne - usługi opiekuńcze

Konsultacje projektu uchwały dotyczącej określenia szczegółowych warunków przyznawania i odpłatności za usługi opiekuńcze i specjalistyczne usługi opiekuńcze z wyłączeniem specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi, oraz szczegółowe warunki częściowego lub całkowitego zwolnienia od opłat, jak również tryb ich pobierania

Czas trwania konsultacji: od 15 do 17 lutego 2021 r.

Konsultacje społeczne

Konsultacje projektu uchwały dotyczącej przyjęcia Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2021-2027

Czas trwania konsultacji od 11 do 17 luty 2021 r.

Drugi Dom – wytchnienie dla opiekuna, opieka dla seniora.

Drugi Dom – wytchnienie dla opiekuna, opieka dla seniora.

 

Całodobowa opieka, wyżywienie, rehabilitacja i terapia – w dodatku zupełnie za darmo. To właśnie oferuje seniorom „Drugi Dom”, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny, który znajduje się w budynku Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Krasickiego 21.

Jest to przyjazne, w warunkach prawie domowych miejsce bezpłatnej, całodobowej, miesięcznej opieki dla 10 osób niesamodzielnych w wieku 60+, w zastępstwie osób na co dzień opiekujących się nimi. To oznacza, że 10 osób w każdym miesiącu otrzyma całodobową opiekę wraz z pełnym wyżywieniem, rehabilitacją i terapią.

Takie wsparcie ma na celu wyeliminowanie poczucie osamotnienia, zapewni poczucie bezpieczeństwa, umiejętność rozpoznawania swoich potrzeb, decydowania o sobie i swoich zainteresowaniach, wpoi nawyki ułatwiające życie codzienne seniorom, co zapobiegnie ich wyobcowaniu i izolacji.

Co więcej, opiekunom podopiecznych Drugiego Domu zapewni czas na odpoczynek, realizację swoich planów życiowych, odciąży psychicznie i fizycznie od stałej opieki nad niesamodzielnym seniorem.

 

Zachęcamy do uczestnictwa w projekcie, gdyż są jeszcze miejsca na turnusy zaplanowane na luty i marzec oraz na późniejsze miesiące!

Kto może ubiegać się o udział w projekcie?  Osoby niesamodzielne 60+ ( powyżej 40 punktów w skali Barthel, nie wymagające leczenia szpitalnego ), każda osoba składająca wniosek musi mieć opiekuna.

 

Zgłaszanie kandydatur i informacje szczegółowe informacje:

tel. : 32 47 84 508

mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

 

Szczegółowe zasady rekrutacji oraz formularze zostały ujęte na naszej stronie internetowej wss2.pl w zakładce „Dla pacjentów”, w sekcji „Drugi Dom – opieka dla seniorów”.

 

,,ABSOLWENT → PRACA → STABILIZACJA kompleksowe wsparcie niepełnosprawnych studentów ostatniego roku oraz absolwentów szkół wyższych w wejściu na rynek pracy”

 

Szanowni Państwo,

 

W związku z realizacją projektu ,,ABSOLWENT → PRACA → STABILIZACJA kompleksowe wsparcie niepełnosprawnych studentów ostatniego roku oraz absolwentów szkół wyższych w wejściu na rynek pracy” współfinansowanego w ramach środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w rekrutacji. Uczestnikami projektu mogą być tylko i wyłącznie osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności, będące absolwentami szkół wyższych (maksymalnie do 5 lat) lub osoby będące na ostatnim roku studiów (I, II, III stopnia, podyplomowych). Projekt oferuje kompleksową aktywizację zawodową: staże, szkolenia, poradnictwo zawodowe, psychologiczne, pośrednictwo pracy, a także dodatek aktywizujący w formie zwrotu części kosztów zakwaterowania. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Bardzo serdecznie prosimy o poinformowanie o projekcie potencjalnych adresatów wsparcia z Państwa otoczenia. Ilość miejsc w projekcie jest ograniczona.

 

 

Prosimy o kontakt z poniższymi nr telefonu:

 

Doradca zawodowy - Anna Mazela tel. 513 070 483

 

Trener zatrudnienia wspomaganego - Iwona Łydka tel. 537 560 150

 

Trener zatrudnienia wspomaganego – Wioletta Pacia tel. 731 450 190

 

Za wszelką pomoc bardzo dziękujemy

 


Załączniki:
Download this file (plakat.pdf)plakat.pdf239 Kb
Download this file (ulotka.pdf)ulotka.pdf364 Kb

Praca specjalisty psychoterapii uzależnień w wymiarze 54 h w ramach realizacji projektu „O krok do przodu”

 

OFERTA:

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju zatrudni specjalistę psychoterapii uzależnień w wymiarze 54 h w ramach realizacji projektu „O krok do przodu” realizowanego przez Jastrzębie-Zdrój- Miasto na prawach Powiatu/Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu- Zdroju w ramach Priorytetu IX -Włączenie Społeczne dla działania 9.1. Aktywna integracja, poddziałanie 9.1.6. – Programy Aktywnej integracji osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym – projekty OPS i PCPR. - >> czytaj dalej ->>