Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej

Polityka prywatności

W związku z wejściem Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku (zwanego dalej RODO), poniżej znajduje się kilka, pomocnych dla Państwa informacji.

 

1. Kto jest administratorem danych korzystających ze strony ops.jastrzebie.pl?

Administratorem danych osobowych jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju 44-335, ul. Opolska 9, reprezentowany przez Dyrektora. Z Inspoktorem Ochrony Danych Osobowych można się skontaktować poprzez e-mail: iodo(małpka)ops.jastrzebie.pl

 

2. Cel zbierania i wykorzystywanie danych.

Dane zbierane przez stronę są przechowywane w postaci logów. Dane te służą tylko i wyłącznie do usprawnienia działania strony internetowej, prowadzenia statystyk odwiedzin oraz do zarządzania sesją ze stroną (logowanie się użytkowników).

 

3. Podstawa prawna.

W związku z tym, że dane są zbierane przede wszystkim, aby strona internetowa u Państwa dobrze działała - dane są pozyskiwane na podstawie Art. 6 ust. 1 lit. b. RODO. Wejście na stronę jest równoznaczne z dobrowolnym podaniem tych danych, należy jednak pamiętać, że dane te są niezbędne do poprawnego działania strony.

 

4. Rodzaj zbieranych danych.

Zbierane dane zawierają:

- informacje o przeglądarce użytkownika

- informacje o ewentualnych błędach jakie nastąpiły podczas realizacji transakcji http

- nazwę stacji roboczej klienta z której dokonuje połączenia

- czas nadejścia zapytania

- czas wysłania odpowiedzi

- adres strony poprzednio odwiedzanej przez osobę, z której nastąpiło przekierowanie

 

5. Zmiana ustawień przeglądarki.

W zależności od używanej przez użytkownika informacje jak zmienić  ustawienia można znaleźć na stronie producenta oprogramowania.

 

6.  Czy dane będą przekazywane firmą trzecim lub do innych krajów?

Dane nie są przekazywane innym firmą. Wyjątkiem mogą stanowić podmioty uprawnione do pozyskiwania danych na podstawie przepisów prawa czyli np. Policja.

 

7. Jak długo będą przechowywane dane?

Nie dłużej niż 2 lata u nas.  U Państwa na urządzeniach - zgodnie z ustawieniami Państwa urządzeń lub do czasu ich ręcznego usunięcia przez Państwo.

 

8. Czy mam jakieś prawa?

Oczywiście! Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przeniesienia oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

 

9. Czy dane te będą służyć zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu?

Absolutnie nie!

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Lipiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.