Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Ośrodek Pomocy Społecznej

Rozlicz swój PIT w e-Urzędzie Skarbowym

Utworzono dnia 31.01.2024

Rozlicz swój PIT w e-Urzędzie Skarbowym


 E -Urząd Skarbowy to nowoczesny, ogólnodostępny kanał komunikacji klienta z urzędem skarbowym, w którym dostępnych jest szereg usług https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/e-us-uslugi. Z serwisu mogą korzystać m. in. podatnicy, płatnicy, pełnomocnicy, komornicy sądowi oraz notariusze przez 24 godziny na dobę. Jedną z najpopularniejszych usług oferowanych przez serwis jest możliwość rozliczenia zeznania podatkowego w dogodnym dla siebie czasie, bez konieczności wizyty w Urzędzie Skarbowym.

Jeśli chcesz skorzystać z usługi, zaloguj się do e-Urzędu Skarbowego na stronie https://www.podatki.gov.pl/e-urzad-skarbowy/ za pomocą jednego z trzech sposobów:

  • login.gov.pl (profil zaufany, bankowość elektroniczna, e-dowód),

  • aplikacji mObywatel,

  • danymi podatkowymi.

 

Po zalogowaniu się i wybraniu „Twój e-PIT” zobaczysz przygotowane dla ciebie zeznanie podatkowe. Na tym etapie możesz m.in. sprawdzić poprawność wprowadzonych danych, zmienić sposób rozliczenia, wprowadzić numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego, na którą chcesz przekazać 1,5% podatku, czy dodać przysługujące ci odliczenia. Następnie przekaż zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego za pomocą przycisku „Akceptuj i wyślij”. Potwierdzeniem odbioru twojego zeznania przez Urząd jest UPO – Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Możesz je pobrać po wysłaniu zeznania.

Dzięki temu, że skorzystasz z usługi Twój e-PIT masz pewność, że twoje zeznanie dotrze do Urzędu Skarbowego na czas, a nadpłatę podatku otrzymasz do 45 dni.

Rezerwacja wizyty

Jeśli twoja sprawa wymaga osobistej wizyty w Urzędzie Skarbowym, pamiętaj o wcześniejszym jej umówieniu. Możesz to zrobić szybko i wygodnie za pomocą elektronicznego formularza dostępnego na stronie https://www.podatki.gov.pl/e-wizyta-w-urzedzie-skarbowym/

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.